nieuws - 29 december 2022

Samen 90 jaar in dienst!

Eshuis bestaat dit jaar 90 jaar. Johan Alberts, Maureen Kreuwel, Alwie Peters en Rik Breukers geven daar nog een extra dimensie aan. Want samen zijn ze goed voor maar liefst 90 dienstjaren bij Eshuis! Ze blikken terug op vroeger en bespreken de ontwikkelingen die de accountancy, Eshuis en het ‘kantoorleven’ hebben doorgemaakt. Een bijzonder portret over de verschillen van toen en nu.

Johan is de champion van de vier. Hij stapte in 1987 binnen bij Eshuis en is er nooit meer weggegaan. Daarna volgde Maureen. Of vroeger alles beter was? Het was in elk geval heel anders, vinden Johan en Maureen. “We hebben Eshuis in die jaren aanmerkelijk zien veranderen. Eshuis was een stuk kleiner. Daardoor kende je de collega’s en familieleden van collega’s heel goed. Ook gingen we vroeger om de twee jaar met alle collega’s en hun partners een weekend weg. Naar Berlijn, Bergen, Nijmegen, dat waren mooie weekenden! We hebben wat afgelachen met elkaar. Nu is het een stuk groter en daarmee wordt het ook wat individueler”, vertelt Johan. Maureen herkent dit gevoel. “Het was in die tijd ook wel een lappendeken van allemaal kleine kantoren hoor. Verder typten we vroeger natuurlijk nog op onze typmachines en het hebben van een fax in het kantoor was het toppunt van moderniteit”, lacht ze. “Collega’s schreven met de hand een brief en dat ging naar ons in de typkamer. Dat was een proces van dágen, kun je je daar nog iets bij voorstellen? In de jaren erna ging ik wel steeds meer werkzaamheden erbij doen, groeide ik naar andere functies en haalde ik mijn opleiding tot Officemanager . In het begin werd de koffie nog door Judy of het secretariaat rondgebracht. Maar dat is niet meer van deze tijd. Nu stimuleren we juist het bewegen op kantoor, zelf koffie halen, de vaatwasser uitpakken, noem maar op.”

Sociaal lummelen
De vaatwasser…een gevoelig onderwerp op kantoor? Want waar gewerkt wordt, wordt uit mokken gedronken die vervolgens schoongemaakt moeten worden. En dat dat zeker niet altijd zonder slag of stoot gaat, zien ze alle vier, zowel vroeger als nu. Het was ingenieur Max Ringelmann die in 1913 een experiment deed door mensen uit te nodigen om mee te doen aan een potje touwtrekken. Toen hij de hoeveelheid verbruikte kracht mat, deed hij een opmerkelijke ontdekking: hoe meer mensen er in een touwtrekteam zitten, hoe minder zij individueel bijdragen, want ze kunnen zich namelijk verschuilen achter het groepsresultaat. Dit fenomeen kwam bekend te staan als sociaal lummelen. En dat fenomeen kom je niet alleen tegen bij touwtrekken, maar doet dus zelfs het uitruimen van de vaatwasser de das om.  Dat zal vroeger niet anders zijn geweest, al ging het afwassen toen in een teiltje, maar was er vast ook één collega die de meeste afdroogmeters op zijn naam had staan. “Misschien is het ook wel een generatiedingetje?” oppert Rik.

Rik is ruim tien jaar in dienst bij Eshuis. Eshuis is zijn eerste werkgever. “Toen ik in 2012 bij de controlepraktijk begon, was ik nummer 13. Nu zit de controlepraktijk op 110 mensen! Je kunt dus wel stellen dat ik de hele groei van de controlepraktijk heb meegemaakt. Toen ik bij Eshuis begon was het crisistijd, die zelfs de Big Four niet onberoerd liet. Daar was destijds zelfs sprake van aannamenstop voor HBO-schoolverlaters. Het was in die tijd dus echt moeilijker dan vandaag de dag om aan een baan te komen. Ik wilde graag bij Eshuis aan de slag, maar dat kon in eerste instantie niet. Toen heb ik als een soort kunstgreep tegen Eshuis gezegd, laten we aftasten of we elkaar bevallen, dan kom ik in eerste instantie stagelopen. Natuurlijk in de hoop dat ik aan het eind van de stage alsnog een baan aangeboden zou krijgen. Daar waren ze bij Eshuis wel van gecharmeerd, zo van ‘als iemand zó graag bij ons wil komen werken, dan geven we ‘m een kans’. En zo geschiedde”, vertelt Rik trots. De andere drie zijn onder de indruk.

Goede energie
Waar Rik zelf van onder de indruk is? “Dat we het ondanks een uitdagende planning en alle omgevingsfactoren waar we niet direct invloed op hebben, het tóch ieder jaar voor elkaar krijgen om al onze klanten op passende wijze en naar (volle) tevredenheid weer hebben kunnen bedienen. En dat we zelfs in deze enorm krappe arbeidsmarkt in staat blijven om nieuwe collega’s aan ons te binden en een sterke groei te realiseren.”

Alwie, meer dan twintig jaar in dienst bij Eshuis, knikt instemmend. “We hebben, zoals sommige andere accountantskantoren, nog geen drastische beslissingen hoeven te nemen, zoals het stoppen van bepaalde type opdrachten. We willen ook niet zomaar afscheid nemen van klanten. Maar als we dat wel doen, begeleiden we klanten altijd zo goed mogelijk naar een ander kantoor, waardoor er geen negatieve gevoelens ontstaan. Daar ben ik trots op.” Alwie is in 2000 begonnen bij Eshuis en een jaar later schoot cupido daar raak. “Ik ontmoette mijn grote liefde inderdaad op het werk, bij Eshuis”, glundert Alwie.

Ze vinden allemaal de dynamiek op de werkvloer heel goed. Het werken met zoveel jonge mensen geeft enorm veel energie. “Ik vind het mooi om te zien als ze groeien, hoe je ze nog kan kneden als ze in die hele steile leercurve zitten. Daarnaast is de samenwerking met klanten ook enorm goed. Ik heb daar nog wel een mooie anekdote bij”, lacht Rik. “Samen met mijn controleteam waren we bezig met de controle bij één van onze klanten. Één van de teamleden volgde op dat moment Temptation Island op de voet. Kom ik ‘s ochtends bij de klant binnen, staat het hele personeelsbestand voor de ramen. Ze hadden de grootste lol met elkaar. Ik loop gewoon vrolijk langs, heb niks door. Komt het hoofd HR naar mij toe met de vraag of mij niet iets opvalt. Misschien een nieuwe plant, denk ik bij mezelf. Bleek het hele kantoor volgehangen te zijn met foto’s van mijn hoofd geplakt op Temptation-lichamen. Ik was dus zeker zes keer langs mijn eigen hoofd gelopen”, lacht Rik. Hij pakt zijn mobiel om wat foto’s te laten zien. “Kijk dan! Ze waren hier de hele week druk mee geweest. Zo’n fijne sfeer met klanten, dat is toch helemaal top!?”

Hoogtepunt
Eigenlijk is het jubileumjaar één groot hoogtepunt geweest. Toch springen het weekend Bremen en het relatie-event eruit. “Bremen was in één woord fantastisch, gewoon een ouderwets gezellig weekend”, vertelt Maureen. Alwie vervolgt: “Bij zo’n relatie-event is het altijd maar de vraag hoe zoiets valt bij klanten. Maar het viel echt enorm goed. Er waren meer dan 650 relaties en iedereen was blij om elkaar weer te zien. Er kwamen zelfs relaties helemaal vanuit de Randstad naar Almelo! Zo’n event is heel waardevol omdat je klanten op een andere manier leert kennen, in een informele setting. Alwie vond de alumni-bijeenkomst ook erg leuk: “Dit was de allereerste in onze geschiedenis. Ik ben toen zelfs op de fiets gekomen helemaal vanuit Ootmarsum”, vertelt hij trots. “En ja, nadien ben ik ook met de fiets weer heelhuids teruggekomen vanuit Almelo hoor”, lacht hij. Johan en Maureen sluiten af. “Ik ben nu ruim vijfendertig jaar in dienst bij Eshuis, dat is best bijzonder toch. Zo lang ik het naar mijn zin heb, is er geen enkele reden om hier weg te gaan”, aldus Johan. Maureen knikt instemmend. “Het scheelt daarbij dat wij werken bij een grote organisatie waar je continu andere functies kunt vervullen. Time flies when you’re having fun”.

Bij Eshuis houden we van ons vak en doen we waar we in geloven. Wij zijn dichtbij, nuchter mét flair, nieuwsgierig en verbindend. Alles wat nodig is om samen ambitie en ontwikkeling aan te jagen, van onze klanten én van jou. Wat zijn jouw ambities? Vertel het ons! www.werkenbijeshuis.com.

©2026 Eshuis
Concept & Development Webton
Scroll