Betere businessmodellen, een betere wereld! Wat doe jij?
Laten we de realiteit onder ogen zien. Er zijn een aantal crises waar we middenin zitten en ontkennen helpt niet. Een realiteit die ons op allerlei manieren bereikt. Of het nu een tekort is aan grondstoffen, een teruglopend aantal insecten, een veranderend klimaat of via een brief van Milieudefensie die op je mat valt. En in de kern zijn wij zelf aan zet om zorgzaam te zijn voor de aarde en voor de generaties die na ons komen. De aarde kan namelijk beter zonder ons, dan wij zonder de aarde.

De realiteit onder ogen zien betekent ook te onderkennen dat hetgeen normaal was niet lang normaal hoeft te blijven. De sigaretten die tijdens de verjaardag van mijn opa en oma in vroeger tijden op tafel stonden vinden we nu niet meer normaal. Wat op het ene moment normaal lijkt, hoeft een dag later niet als normaal te worden ervaren. Of nog scherper: wanneer sta jij met een balkje voor de ogen in de krant?
Ik wil mijn bijdrage leveren door het in de praktijk brengen van mijn roeping, namelijk klanten helpen om met betere businessmodellen een betere wereld te realiseren. Dit vanuit het motto “Kijken als een kind en besluiten als een volwassene”. Onder dit motto heb ik onder andere meegewerkt aan de publicatie “Op naar een logische bouw”. Prachtig om te ervaren hoe bouwondernemers verwonderd kijken naar de eigen sector om vervolgens vanuit deze verwondering anders te gaan handelen. En voor dat anders handelen zijn er tal van inspiratiebronnen. Denk aan Sheltersuit, Koninklijke Van Wijhe Verf, Denimtex, Bottle UP, Tony Chocolonely en Vivera. En ongetwijfeld heeft jij ook een impactorganisatie voor ogen die je inspireert.
En dan komen we stap voor stap bij de vraag: hoe draag jij met jouw businessmodel bij aan een betere wereld? Dit begint wat mij betreft bij de vraag welk type organisatie je bent of liever welk type organisatie je wilt zijn. Ligt de primaire focus op klanten tevredenstellen en geld verdienen en ben je op zoek naar een gat in de markt. Of wil je juist bijdragen aan een ‘gat in de maatschappij’?, om zo invloed te nemen op markt, mens en maatschappij.
Tot slot ben ik benieuwd in welke mate je al op weg bent. Daartoe de volgende stellingen:
- Onze missie en visie gaat uit van meervoudige waarde creatie (maatschappelijk, ecologisch, sociaal en economisch)
- Wij hebben zicht op de manier waarop er met mensen wordt omgegaan in onze keten
- Wij hebben de ecologische impact van onze keten in beeld
- Wij onderkennen ons maatschappelijk effect
- Wij verdienen geld met een ‘gat in de maatschappij’
- Wij durven ons zelf op te heffen om voort te blijven bestaan
En als je dan aan de slag wilt om meer en meer een impactorganisatie te worden, dan kun je nu beginnen met behulp van de B Corp standaard. Of zoals Marlies van Wijhe het noemt een managementsysteem voor duurzaamheid. Een hulpmiddel dat je op praktische wijze ondersteunt om onderdeel van de oplossing te zijn in plaats van onderdeel van het probleem. Verder lezen? Bestel dan één van de volgende boeken:
- Betere businessmodellen, een betere wereld. Het eerste Nederlandstalige B Corp werkboek
- Dealen met de Green Deal. 40 tips waarmee je als ondernemer inspiratie haalt uit de nieuwe regelgeving
Verder praten kan ook. Stuur me gerust een mail via m.delat@eshuis.com om een afspraak te maken. Bellen kan ook via 06 211 31 252.
Neem contact met ons op
Onze adviseurs helpen je graag
Eshuis beschikt over vakspecialisten op het gebied van accountancy, belastingen, organisatie- en personeelsadvies en juridisch advies. We bundelen onze krachten zowel in multidisciplinaire als in specifieke brancheteams. Zo zijn we altijd op de hoogte van wat er speelt in de markt en blijven we betrokken bij jouw organisatie. Samen helpen we jou om succesvoller te ondernemen én impact te maken.
Disclaimer: “Het recht is uitermate gecompliceerd en veranderlijk. Wij kunnen daarom geen verantwoordelijkheid aanvaarden voor hetgeen men zonder ons persoonlijk advies onderneemt of nalaat naar aanleiding van de inhoud van deze publicatie.”
